Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

ab_linklist: wiele kategorii naraz

Autor Wiadomość
Napisane: 23.01.2011 [00:39]
biesior
admin
Twórca tematu
Witajcie,

Potrzebuję w jednym wystąpieniu pluginu ab_linklist wyświetlić rekordy z kilku kategorii... FF pozwala na wybranie tylko jednej kategorii, nawet wybranie kategorii rodzica NIE powoduje wyświetlenia rekordów z kategorii - dzieci :/ czy ktoś mi podpowie jak to obejść?

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 23.01.2011 [10:59]
dpacholczyk
admin
Tak rzadko zadajesz pytania, że przyjemnie mi się odpowie icon_smile.gif

Jak raczkowałem w TYPO3 tworzyłem katalog biznesowy i wykorzystałem tam ab_linklist. Wtedy trafiłem na ten sam problem. To rozszerzenie - wtedy i z tego ci widzę teraz też - nie obsługuje tego typu relacji. Więc bez przeprogramowania rozszerzenia ( w jakikolwiek znany Ci sposób ) raczej się nie obędzie.

Wg. mnie ten ext nadaje się tylko do bardzo podstawowych czynności. Przede wszystkim tam gdzie ścieżka jest z góry określona. Wynika to z tego, że nawet jak wykorzystasz widok listy kategorii to wymusza to na Tobie wybór jednej konkretnej i z niej listowane są rekordy.

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl
Napisane: 23.01.2011 [12:00]
biesior
admin
Twórca tematu
Zmartwiłeś mnie, ale dzięki, przynajmniej zaoszczędzę sobie szukania.

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come