Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

tt_news i sporo przypadków "no news id given"

Autor Wiadomość
Napisane: 14.11.2014 [16:32]
scoobany
Twórca tematu
Cześć wszystkim,
Od niedawna obsługuję serwis, w którym znajduje się dość duża liczba newsów (ok 7 tysięcy). Od jakiegoś czasu zauważyłem, że ni z gruchy ni z pietruchy niektóre z newsów po kliknięciu, zamiast treści wyświetlają komunikat "no news id given" (tak średnio wychwytuję 1-2 przypadki na dzień, ale może być tego więcej). Jedyny "sposób" by to poprawić to wyczyszczenie RealURL cache i wczytanie newsa na nowo. Co dziwne linki w pasku adresu przed i po czyszczeniu są identyczne, więc tytuł nie był modyfikowany...

Czy ktoś miał podobne doświadczenia i czy uporał się z tego typu problemem?

Za pomoc z góry wielkie dzięki.

Blog z poradami i wskazówkami z zakresu tworzenia stron i sklepów internetowych - webground.pl
Napisane: 15.11.2014 [16:50]
kss

Może zacznij od upgrade realurl.
Potem szukałbym w kierunku jakiegoś niepoprawnego tworzenia linku do widoku pojedynczego news. Może ktoś nadpisał tę funkcję.

=======================================
t33k
Napisane: 17.11.2014 [11:34]
scoobany
Twórca tematu
Dzięki za odpowiedz,
Niestety wszystko mam zaktualizowane do najwyższych i najnowszych wersji. Natomiast cała konfiguracja hula na standardowych ustawieniach.

Zastanawiałem się ostatnio czy to nie wina kilku widoków single view i w związku z tym kilku różnych adresów dla jednego newsa (jeden news może być serwowany na trzech podstronach), jednak to chyba nie powinno wpływać na pojawienie się takich błędów?

Blog z poradami i wskazówkami z zakresu tworzenia stron i sklepów internetowych - webground.pl
Napisane: 23.11.2014 [07:43]
tomkraw1
admin
Miałem kiedyś ten problem. Nie pamiętam dokładnie co go uleczyło.
Spróbuj:
1. przeklikać wszystkie TypoScripty Analizatorem TypoScriptu. Może gdzieś masz błąd. Np komentarze w stylu C++ - nie umieszczony w osobnej linii znacznik początku i końca powoduje błąd.
2. tt_news w swojej konfiguracji ma wewnętrzne cacheownaie i Caching Framework. Poeksperymentuj z tym.

pozdrawiam
Tomek
Napisane: 24.11.2014 [15:37]
scoobany
Twórca tematu
Dzięki za odpowiedz,
przeanalizowałem cały kod w TemplateAnalizerze i z tego co widzę wszystko wygląda ok i w związku z tym nie ma błędów. Jeżeli chodzi o cachowanie, to mógłbyś podać swoją konfigurację (chodzi o tą poprawnie działającą) - u mnie całość "działa" na takim zestawie:

Internal caching - disabled
Caching Mode - lifetime
Cache lifetime - 86400
Caching engine - cachingFramework

Może tutaj jest jakiś bubel?