Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

EXT:news w Typo3v6 przekracza PHP max_nesting_level


Autor Wiadomość
Napisane: 10.01.2013 [13:12]
shvr
Twórca tematu
zarejestrowany: 04.01.2013
Posty: 6
Rozglądając się po forum widzę, że chyba jestem jednym z niewielu forumowiczów na Typo w wersji 6.0.0...
No cóż, trzeba to trzeba icon_smile.gif.

Jako system newsów zdecydowałem się używać Versatile News by Georg Ringer (EXT:news) w wersji 1.4.0. Wersja ta dostępna jest wyłącznie w GIT, nie znalazłem jej do ściągnięcia w pliku t3x.

Uprzedzam pytanie - dlaczego nie tt_news? Bo nie jestem w stanie zainstalować tej wtyczki w Typo3 6.0.0. Newsy Ringera w backendzie działają od razu a i obsługa wydaje się dość łatwa i intuicyjna.

Wracając - wszystko z newsami jest OK w backendzie, ale na froncie mam pustą stronę (listę newsów). Sprawdzam log apache`a a tam błąd "Maximum function nesting level of '100' reached". Z ciekawości podniosłem ograniczenie do 200 iteracji i to pomogło - newsy na froncie działają. Niestety - takie rozwiązanie jest niedopuszczalne. Czy ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem? Ew. czy możecie polecić coś, co po prostu dobrze działa z Typo3 v6.0.0?

Nie do końca wiem co dorzucić żeby pomóc rozwiązać problem, ale jeśli ktoś spróbuje pomóc, opublikuję to co trzeba.

Pozdrawiam,
Wojtek
Napisane: 10.01.2013 [15:35]
shvr
Twórca tematu
zarejestrowany: 04.01.2013
Posty: 6
Mało informacji podałem, ale problem już rozwiązany.

Jak poprzednio, napiszę tu rozwiązanie dla kolejnych pokoleń icon_wink.gif

Problem dotyczył Typo3 v6 z zainstalowanymi pluginami:
- TemplaVoila 1.8.0
- News 1.4.0 (ext:news by Georg Ringer)

Przytoczony wcześniej błąd występujący na frontendzie występował również w backendzie przy ustawieniach pluginu (w extension manager ustawienia pluginu nie wczytywały się, w logach apache`a ten sam błąd - max nesting level of 100 reached).

Jak się okazuje, nie był to tyle problem Typo3 co samego silnika PHP i jego wtyczek. Problem powodował xdebug i po jego wyłączeniu wszystko działa jak powinno, choć trochę niepokoi mnie taka ilość wywołań, ale... Czas pokaże czy słusznie icon_wink.gif.