Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Marker url aktualnego postu.

Autor Wiadomość
Napisane: 15.10.2012 [19:47]
ilewy
Twórca tematu
Mam pewien problem, który wiem jak rozwiązac ale na pewno musi być prostszy sposób.

Więc chcę uzyskać marker którego zawartość to będzie link do newsa w którym obecnie się znajduje na widoku Single.
Marker ###LINK_ITEM### nie wchodzi w grę bo generuje on całe tag "<a href=... ", a ja potrzebuje jedynie zawartość atrybutu href (pełny link z http://strona.com/adresnewsa). Używam realURL. Więc dobrze by było aby adres był w tej formie.
Próbowałem to zrobić przez generic marker i typolink ale nie może mi wyjść.

Jednym ze sposobów jest zrobienie własnego rozszerzenia i tam własnego markera rozszerzając tt_news. Jednak to moim zdaniem droga na około i da się to zrobić prościej.

Pytanie jak ??
Napisane: 15.10.2012 [21:01]
erbi
na listingach możesz używać

TYPOSCRIPT
register:newsMoreLink_url

w singlu użyj genericmarkers:

TYPOSCRIPT
plugin.tt_news {  
  genericmarkers {

NEWSURL = TEXT
    NEWSURL {
      typolink {
        parameter = 5
        additionalParams = &tx_ttnews[tt_news]={GP:tx_ttnews|tt_news}
        additionalParams.insertData = 1
        returnLast = url
      }
      dataWrap = {$baseUrl}|
    }
  }
}

t3go.pl - każdy dzień z TYPO3
Napisane: 15.10.2012 [22:07]
ilewy
Twórca tematu
Dzięki jesteś wielki.

A mógł byś mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi listingami?
Jakiś przykład z neta.

Generic link działa świetnie ale jestem chłonny wiedzy icon_smile.gif
Napisane: 17.10.2012 [00:03]
erbi
prosty przykład:

TYPOSCRIPT
plugin.tt_news { 
  displayList {

imageLinkWrap = 1

image {	 
      imageLinkWrap {
        enable = 1
        typolink.parameter.data = register:newsMoreLink_url
      }

if.isTrue.field = image
    }
  }
}

jakie mamy benefity z register:newsMoreLink_url ?

1. Dzięki niemu nie ma potrzeby wrapowania w szablonie html markera ###NEWS_IMAGE### markerami
<!--###LINK_ITEM###-->, co w powyższym przykładzie wykorzystałem przy okazji sprawdzania warunkiem czy istnieje obrazek i tylko wtedy dołączany jest link.

2. Mamy pod ręką czysty url do singla, do wykorzystania w różnych okolicznościach, np. na potrzeby js.

t3go.pl - każdy dzień z TYPO3
Napisane: 27.08.2014 [15:13]
adrian
Erbi, a masz może przykład genericmarkera wykorzystującego register:newsMoreLink_url? Aktualnie poszukuję takiego rozwiązania jednak kod:

TYPOSCRIPT
plugin.tt_news {
  genericmarkers.LISTURL = TEXT
  genericmarkers.LISTURL {
    data = register:newsMoreLink
    wrap = |
  }
}

nie za bardzo się sprawuje...

http://webground.pl