Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

RTE dodaje na początku linka adres backendu


Autor Wiadomość
Napisane: 27.06.2009 [18:03]
webomat
Twórca tematu
zarejestrowany: 18.06.2009
Posty: 7
Jakoś uporałem się z budową strony w TYPO3, między innymi dzięki temu forum. Teraz przygotowuję dla klienta backend, żeby mógł dodawać własne treści. No i w tym momencie pojawił mi się problem. Gdy chcę dodać w treści link do jakiejś podstrony, RTE generuje go poprawnie, jednak na początku dodaje jeszcze adres do backendu... Wygląda to mniej więcej w ten sposób:

HTML
<a href="http://mojadomena.pl/typo3/typo3/http://mojadomena.pl/typo3/?id=8">bla bla bla</a>

Gdy ręcznie usunę ten początek, wszystko działa dobrze, realUrl też zmienia ładnie na odpowiednie linki. Jednak wolałbym, żeby klient nie musiał usuwać ręcznie takich baboli. Co może być przyczyną takiego zachowanie RTE?

Pozdrawiam,

Mateusz
Napisane: 27.06.2009 [18:28]
m_kola
zarejestrowany: 11.10.2008
Posty: 351
ZOBACZ TU

Wiem, że to burzy wszystko czego was uczono, ale prawda i fałsz istnieją. Tylko dlatego, że nie znacie prawidłowej odpowiedzi, może nawet nie ma takiej możliwości, nie czyni waszej decyzji dobrą, ani nawet niezłą. Sprawa wygląda prościej. Jest ona po prostu zła.

.........................................................................
[url]www.katalog.optiweb.pl[/url] - Darmowy katalog linków
Napisane: 28.06.2009 [13:24]
webomat
Twórca tematu
zarejestrowany: 18.06.2009
Posty: 7
Dzięki wielkie, nie mogłem znaleźć na forum odpowiedzi, a oczywiście już tu była icon_smile.gif