Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Znikające formatowanie


Autor Wiadomość
Napisane: 27.04.2009 [14:51]
camelr1984
Twórca tematu
zarejestrowany: 11.12.2008
Posty: 60
Witam

Mam sobie swoją stronkę w TYPO3 ( mój szablon i podpięty do niego css), teraz na tej stronce dodaje content (Regular text element) powiedzmy w kolumnie "Normal"
i edytuje w RTE, podczas edycji wprowadzam jakiś tekst i ustawiam "Font size" np na 30px no i tekst się zmienia i ma 30px ale po naciśnięciu save całe formatowanie
znika icon_frown.gif.

Moje pytanie jak zmusić RTE żeby zapamiętywał formatowanie tekstu, no i żeby sformatowany tekst pojawiał się na stronie.
Może ktoś zna jakiś dobry tutorial za pomocą którego prawidłowo skonfiguruje RTE.

Za odpowiedzi z góry dziękuje.
Napisane: 27.04.2009 [16:55]
biesior
admin
zarejestrowany: 20.03.2008
Posty: 1709
RTE domyślnie usuwa znacznik <font> z kodu, więc musisz wykonać dwie drobne zmiany, żeby tego nie robił.

Otwórz managera rozszerzeń (EM), znajdź rozszerzenie htmlArea RTE i kliknij jego nazwę aby otworzyć formularz jego ogólnej konfiguracji, znajdź pole Enable additional inline elements i zaznacz jego checkboxa, potem zjedź niżej, wciśnij button Update (koniecznie!) i wyczyść cały cache TYPO3 (koniecznie!).

Później otwórz formularz właściwości najwyższej strony swojego serwisu, wybierz zakładkę "Opcje" i w polu TSconfig wstaw poniższy kod (albo uzupełnij swój, jeśli już coś konfigurowałeś):

TYPOSCRIPT
RTE.default{
	proc.entryHTMLparser_db.removeTags := removeFromList(font,strike,u)
	removeTags  := removeFromList(font,strike,u)
}


Najlepszym źródłem wiedzy na temat konfiguracji RTE są pliki prekonfiguracyjne samego edytora. znajdziesz je w katalogu /typo3/sysext/rtehtmlarea/res/typical oraz /typo3/sysext/rtehtmlarea/res/demo - nie zmieniaj ich zawartości, zamiast tego używaj pola TSconfig strony głównej żeby skopiować dane wartości ew. wkleić cały kod z danego zestawu i go sobie podrasować... dla przykładu powyższy kod jest zaczerpnięty z konfiguracji "Demo" - jednakże autor RTE ostrzega, żeby z niej nie korzystać na serwerach produkcyjnych.
Z drugiej strony ja osobiście dorobiłbym SPANy do zmiany wielkości za pomocą CSS'a : http://forum.typo3.pl/faqbaza-wiedzy/post/konfiguracja-rte-1/550.html

pamiętaj, że wprowadzając zbyt dużą dowolność w wyborze wielkości/koloru fontu pozwalasz na wprowadzenie przez edytora niekontrolowanego chaosu w stosunku do istniejącej szaty, wprowadzenie kilku wariantów na listę ograniczy tą możliwość tylko do stylów sugerowanych przez grafika, jednym z nich może być tekst o zwiększonym rozmiarze.

PS. pisałem tego posta z przerwami na prace, więc jeśli coś mi umknęło - dopiszę icon_smile.gif


TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come