Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Problem z instalacją.


Autor Wiadomość
Napisane: 16.06.2013 [14:59]
PiotrekWZ
Twórca tematu
zarejestrowany: 16.06.2013
Posty: 2
Witam wszystkich.

Mam taki problem, chce przetestować TYPO3 zanim wgram go na moją domenę, dlatego stworzyłem subdomenę o nazwie http://www.test.mirhal.pl. Na serwerze pliki TYPO3 umieściłem w katalogu /public_html/test/ . Ustawiłem też uprawnienia 777 do katalogów typo3 i typo3conf. Gdy wpisuje adres url: http://www.test.mirhal.pl/typo3/install/ to wyświetla mi się taki błąd:
"Błąd serwera
W witrynie wystąpił błąd podczas pobierania strony http://test.mirhal.pl/typo3/install/. Może być ona wyłączona na potrzeby konserwacji lub nieprawidłowo skonfigurowana.
Oto kilka propozycji:
Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
Błąd HTTP 500 (Internal Server Error): Napotkano nieoczekiwaną sytuację przy próbie zrealizowania żądania przez serwer."

Co może być tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc icon_smile.gif
Napisane: 16.06.2013 [16:35]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341

Zajrzyj do logów apacha i zobacz jaki błąd tam jest logowany.
Inaczej to zgaduj-zgadula.

=======================================
t33k
Napisane: 16.06.2013 [20:39]
PiotrekWZ
Twórca tematu
zarejestrowany: 16.06.2013
Posty: 2
Próbowałem znaleźć te logi błędów apacha ale mi się nie udało. Napisałem do pomocy technicznej serwera i dostałem taką odpowiedź: ,,Apache nie ma logów błędów. Logi błędów może mieć PHP - aby włączyć debugowanie i wyświetlanie błędów w skrypcie PHP proszę użyć funkcji ini_set dla zmiennej display_errors." Teraz gdzie mam to wpisać/wywołać aby zobaczyć logi błędów?
Napisane: 30.06.2013 [01:12]
soee
zarejestrowany: 02.03.2010
Posty: 43
1. Wyłącz .htaccess - być może on powoduje problemy
2. Sprawdź czy plik index.php i typo3/index.php mają ustawione prawa 644 (ogólnie sprawdź prawa do plików i katalogów)
3. w katalogu głównym powinieneś mieć domyślnie (jeżeli nie zmieniłeś ścieżki lub konfiguracji raportowania błędów) plik błędów error_log - być może tutaj znajdziesz jakieś informacje