Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Funkcje systemowe na linuxpl.com


Autor Wiadomość
Napisane: 28.05.2012 [00:37]
Imp
Twórca tematu
zarejestrowany: 13.04.2011
Posty: 170
Witam

Nowa instalacja na hostingu współdzielonym u dostawcy jak w temacie.

W sekcji Basic Configuration w IT jest:

PHP
disable_functions=apache_get_modules,apache_get_version,apache_getenv,apache_note,apache_setenv,ini_alter,ini_restore,openlog, posix_ctermid, posix_getcwd, posix_getegid, posix_geteuid, posix_getgid, posix_getgrgid, posix_getgrnam, posix_getgroups, posix_getlogin, posix_getpgid, posix_getpgrp, posix_getpid, posix, _getppid, posix_getpwnam, posix_getpwuid, posix_getrlimit, posix_getsid, posix_getuid, posix_kill, posix_mkfifo, posix_setegid, posix_seteuid, posix_setgid, posix_setpgid, posix_setsid, posix_setuid, posix_times, posix_ttyname, posix_uname


Czy są one istotne dla działania TYPO3?
Wydaje mi się, że nie. Najważniejsze są dostępne.
Jak na razie nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

Pozdrawiam
IMP

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 28.05.2012 o 00:37.]
Napisane: 28.05.2012 [21:51]
dpacholczyk
admin
zarejestrowany: 17.09.2008
Posty: 1544
będzie żyć icon_smile.gif

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl