Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Problem z szablonem na podstronach

Autor Wiadomość
Napisane: 16.10.2011 [14:34]
tojtek
Twórca tematu
Home.pl kładzie mi kłody pod nogi..

Z uwagi na to, że wybitnym programistą nie jestem, oraz typo3 to dla mnie nowość, chciałbym znów poprosić o pomoc. Siedziałem nad tym problemem wiele godzin, ale wciąż nie mogę znaleźć rozwiązania.

To jest jakiś przykładowy szablon, jak widać wyświetla się pięknie i poprawnie w całej swej okazałości.

http://www.download.profilegazeta.com.pl/4.jpg

A teraz wejdźmy w jakąkolwiek podstronę :
http://www.download.profilegazeta.com.pl/5.jpg

Dzieję się tak w każdej przeglądarce, od IE po Chrome, przez operę i mozillę jak i również Safari.
Nie jest to kwestia szablonu - wszystkie inne zachowują się dokładnie tak samo.
Testowanie typo3 polecił mi tata. Wspominał o problemach z typo3 na home.pl, które sam u siebie rozwiązał, aczkolwiek wyjechał na szkolenie do Warszawy, a przeszkadzać nie chcę to próbuję sobie poradzić.
Wspominał coś o błędnych ID stron. Mógłby ktoś wytłumaczyć czy to może mieć jakiś związek?

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 16.10.2011 o 14:35.]
Napisane: 16.10.2011 [16:50]
biesior
admin
Masz włączone przyjazne linki (najpewniej RealURL), ale nie masz w TypoScript podanej ścieżki absolutnej, dlatego jak wchodzisz na stronę mojadomena.tld/podstrona.html to on próbuje szukać zasobów takich jak CSS i JS w ścieżce mojadomena.tld/podstrona/fileadmin/cos_tam/jakis_styl.css

w głównym TS, zapisz sobie gdzieś na samym początku (koniecznie z protokołem na początku i slashem na końcu):

TYPOSCRIPT
config.baseURL = http://mojadomena.tld/

Potem zapisz, wyczyść cache FE i zobacz wynik, w sekcji head pojawi się znacznik:

HTML
<base href="http://mojadomena.tld/">

Strony zaczną wyglądać i linki z nawigacji zaczną działać

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 16.10.2011 [18:19]
tojtek
Twórca tematu
Rozwiązane, dziękuję bardzo icon_smile.gif

Jeszcze tylko takie małe pytanie - czy mogę teraz w trakcie 'działania' serwisu zmienić domenę?

Co i gdzie będę musiał zmienić, żeby działało normalnie i poprawnie?

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 16.10.2011 o 18:30.]
Napisane: 16.10.2011 [20:30]
biesior
admin
Tak, możesz, żeby dodać pikanterii dodam też, że możesz również dynamicznie ustawiać domeny serwisu za pomocą bloków warunkowych TypoScript w zależności od np. hosta, na którym serwis się znajduje, ale jak mniemam obecnie pracujesz na jednym serwerze icon_smile.gif

Co to drugiej części pytania... TYPO3 służy do osiągania celów na różne, ważne aby skuteczne sposoby. Oznacza to, że każdy może zrobić po swojemu i/lub użyć gotowe rozwiązanie, które autor zrobił po swojemu. Wynika z tego, że nie znając rozwiązania na którym się oparłeś czy wzorowałeś nie powiem Ci w ciemno "zmień to i tamto". Gdy już dojdzie do etapu zmiany domeny na docelową i nie będziesz mógł znaleźć rozwiązania pisz znowu na forum opisując szerzej ówczesny problem icon_smile.gif

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come