Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

TMailform i Powermail

Autor Wiadomość
Napisane: 22.01.2013 [14:25]
ohny
Twórca tematu
Dlaczego formularz utworzony za pomocą TMailform bez problemu jest wysyłany a formularz utworzony za pomocą Powermaila na tej samej stronie i wysyłany na ten sam adres nie dochodzi. dostaję tylko informację, że mail nie doszedł i że:

Recipient address rejected: Message rejected due to: SPF fail - not authorized.
Napisane: 22.01.2013 [21:52]
mushroomhead
Kiedyś chyba miałem ten sam problem. Szczegółów już nie pamiętam, ale to wynika z tego, że każdy z tych pluginów używa innej funkcji php do wysyłania. Powermail chyba używa - o ile mnie pamięc nie myli zwykłej funkcji mail() z php czy jakos tak i w takim razie ten fragment kodu musiałbys zastąpić czymś innym. Jesli serwer jest bardziej restrykcyjny, wówczas ta funkcja która jest obecnie w powermail nie zadziała.
Napisane: 22.01.2013 [23:30]
kss
Od 4.5 wzwyż możesz ustawić SMTP, który będzie wysyłał emaile w zakresie całego systemu TYPO3.
Możesz poszukać odpowiednich ustawień w Install tool -> All options lub dodać samodzielnie do localconf.php

PHP
$TYPO3_CONF_VARS['MAIL']['transport'] = 'smtp';
$TYPO3_CONF_VARS['MAIL']['transport_smtp_server'] = 'smtp.gmail.com:465';
$TYPO3_CONF_VARS['MAIL']['transport_smtp_encrypt'] = 'ssl';
$TYPO3_CONF_VARS['MAIL']['transport_smtp_username'] = '';
$TYPO3_CONF_VARS['MAIL']['transport_smtp_password'] = '';

=======================================
t33k
Napisane: 23.01.2013 [14:07]
ohny
Twórca tematu
dzięki, ale mam pytania:

1. Skoro "będzie wysyłał w zakresie całego systemu" to czemu
teraz (z aktualnym ustawieniem) nie wysyła tak samo formularzy w całym systemie?

2. trochę się pogubiłem z tymi serwerami. strona jest na serwerze nazwa.pl
a domena (e-mail, na który wysyłany jest formularz) na moim serwerze.

Wiadomosc dokladnie jest taka:
email received a message from aet186.rev.netart.pl (77.55.123.186) that claimed an envelope sender address of email.
However, the domain has declared using SPF that it does not send mail through aet186.rev.netart.pl (77.55.123.186). That is why the message was rejected.

Co mam w takim razie wpisać w:
transport_smtp_server
transport_smtp_username
transport_smtp_password
Napisane: 23.01.2013 [14:45]
mushroomhead
na nazwa.pl powermail działa bez problemu, wiec problem w takim razie leży jeszcze w czyms innym. Na wszelki wypadek uaktualnij go do najnowszej wersji.