Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Wysyłanie maili przez formularz

Autor Wiadomość
Napisane: 13.11.2010 [00:20]
lessiu2
Twórca tematu
Witam wszystkich.
Jestem początkującym użytkownikiem typo3. Zrobiłem stronę z strandardowym formularzem. Kiedyś miałem znajomego który mi powiedział jak to ustawić by maile dochodziły na moją skrzynkę ale nie mam już z nim kontaktu a teraz postawiłem nowy serwer i już mi to nie działa. Czy mógłby mi ktoś pomóc i napisać, co może trzeba zainstalować jeszcze w linuxie, wydaje mi sie, że powinien chyba być jakiś serwer mailowy, chyba że się myle i jak to dalej ustawić w typo3. Z góry dziękuje.

Pozdrawiam
Napisane: 13.11.2010 [09:41]
dpacholczyk
admin
Witamy na forum.

Sposoby są dwa, ale sprowadzają się do jednego icon_smile.gif

1. najprostszy
Możesz go nawet podejrzeć na moim blogu typo3blog.pl na stronie kontakt. Jest tam malutki formularzyk przez który możesz wysłać do mnie maila. Jego prostota aż uderza. To standardowy moduł TYPO3 (nazwę systemu piszemy z wielkich liter, a nie z małych icon_razz.gif )"Form"
w FlexForm konfigurujesz adres odbiorcy, pola itp.

2. jeżeli potrzebujesz bardziej skomplikowanego formularza możesz potrzebować jakiegoś rozszerzonka. np pil_mailform. Znajdziesz go w repozytorium na typo3.org. Będzie tam też dokumentacja.

W sumie to tyle po stronie TYPO3. Teraz serwer. Jeżeli na Twoim serwerze nie ma zainstalowanego/skonfigurowanego serwera mailowego to stary zmień serwer icon_biggrin.gif Jeżeli sam sobie stawiasz w domu serwer od podstaw to musisz zadbać żeby php mógł wysyłać maile. Najprościej to sprawdzić wywołując w jakimś skrypcie funkcje mail() ( http://pl.php.net/manual/en/book.mail.php )

Jeżeli się wysyła to wszystko powinno śmigac jak ta lala icon_smile.gif

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl
Napisane: 14.11.2010 [10:13]
biesior
admin
witaj na forum lessiu,

Opisz dokładniej swoje zagadnienie, bo nie do końca rozbieram, masz nowe wdrożenie TYPO3 na nowym serwerze, czy utworzyłeś nowe wdrożenie na istniejącym serwerze, czy skopiowałeś stare wdrożenie na nowy serwer?

Szczerze przyznam nie wiem, czy pytasz o tworzenie formularza na stronie, czy o działanie usług pocztowych na serwerze, określ to proszę.

Odnośnie propozycji Dawida sugerowałbym Ci użycie jednego z dostępnych rozszerzeń do obsługi formularzy. Powód jest prosty, formularze pocztowe z natury są podatne na próby ataków więc napisanie i zwalidowanie własnego formularza wymaga dobrej znajomości środowiska w którym się go umieszcza a także samych zagrożeń. Instalując gotowca (a uwierz, że istnieje co najmniej kilka dobrych rozwiązań) poświęcisz tyle samo (może i mniej) czasu a jednocześnie możesz wprowadzić standardy bezpieczeństwa o których nawet nie pomyślałeś - np. łowcę androidów - CAPTCHA

Ja osobiście polecam EXT:powermail do "wizualnej" budowy złożonych formularzy (uwaga, jeśli masz zainstalowany Suhosin na serwerze, to jest właśnie jedno z rozszerzeń, które działa nienormalnie - sprawdź Suhosin w Install Tool, wówczas wymagana jest inna konfiguracja powermail'a)

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come