Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

kłopoty ze zrozumieniem zarządzania użytkownikami w mm_forum


Autor Wiadomość
Napisane: 05.10.2008 [16:07]
mpr
Twórca tematu
zarejestrowany: 24.04.2008
Posty: 7
witam,

mam problemy ze zrozumieniem zależności pomiędzy użytkownikami fe oraz użytkownikami mm_forum. Proszę o wyjaśnienie, czy da się te obie grupy połączyć albo też jak ich używać wspólnie.

Używam typo3 4.2

Chciałbym postawić stronę z mm_forum jako jej elementem i nie planuję dodatkowego ( poza forum ) zarządzania użytkownikami we frontendzie. Mam wrażenie, że "extension mm_forum" jest niezbyt kompatybilne z resztą obecnego w typo3 systemu zarządzania fe userami.

Prosiłbym o odpowiedź dostosowaną do początkującego użytkownika typo3.
Napisane: 19.04.2009 [02:05]
salvi
zarejestrowany: 02.04.2008
Posty: 19
To mogą być Ci sami użytkownicy lub zupełnie osobni - TYPO3 umożliwia Ci tworzenie różnych grup użytkowników a to jak z nich korzystasz to kwestia Twojej wyobraźni i Twoich potrzeb.

Zobacz, że przy instalacji mm_forum podajesz grupę użytkowników, z której mm_forum ma korzystać - to nie musi być jakaś osobna grupa tylko dla forum - to może być ta sama grupa FE userów, która loguje się na witrynie.

I za to właśnie lubię TYPO3: jedna aplikacja, zintegrowane zarządzanie userami. Koniec z "lutowaniem" (przykładowo) WordPressa z phpBB i OS Commerce [a weź potem zaktualizuj tak przerobione skrypty!]

Pozdrawiam,
Tomek
http://www.ty2.pl/ | http://www.kkstb.pl/