Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Error: This host address... mismatches!

Autor Wiadomość
Napisane: 31.10.2006 [22:10]
neuromancer
Twórca tematu
Elo!
Brakuje mi tutaj jednego miejsca, nie ma się gdzie przywitać, więc robię to niniejszym w tym poście. I od razu mała dygresja na początek... dotycząca powitań (Kasztan będziesz wiedział o co chodzi)

Jeśli podczas logowania do panelu admina T3 dostaniecie komunikat powitalny:
Error: This host address ("www.domena.pl"icon_wink.gif and the referer host (""icon_wink.gif mismatches! It's possible that the environment variable HTTP_REFERER is not passed to the script because of a proxy. The site administrator can disable this check in the "All Configuration" section of the Install Tool (flag: TYPO3_CONF_VARS[SYS][doNotCheckReferer]).

Bez paniki,
oznacza to, że wyłączona jest obsługa ciasteczek bądź javy w przeglądarce, lub należy zmienić ustawienia firewlla... u mnie wystarczyło wyłączyć prywatność dla przglądarki (pod Nortonem). Po zmienie ustawień można się logować!

Napisane: 01.11.2006 [15:50]
kasztan
admin
Witam,

dla przywitan stworzony zostal pod katergoria "Rozne" punkt Forumowicze o sobie. Tam mozecie sie przedstawic. Nie ma problemu.

Po za tym dziekuje za opis.

kasztan

Certified Level 2 "TYPO3 Night Crew" Member
Certified "TYPO3 TRYDIVER"
Napisane: 06.04.2010 [10:37]
Marcinsss
Odgrzebuję stary wątek, bo już mi się pomysły skończyły. Przy próbie logowanie dostaję komunikat jak powyżej.
Ciasteczka się zapisują. Java działa. Antywirus Avast nie zgłasza żadnego problemu z tą stroną, zresztą próbowałem z wyłączonym, a z IE wchodzę za każdym razem na stronę bez problemu.
Wydaje mi się, że problem jest gdzieś w Firefoxie, ale nie mam pojęcia gdzie go szukać.